Provinzdrama na festivalu - nevšední divadlo

23.05.2019

O představení:
Představení "Vincek & Franz - Provinzdrama ano 1918" vzniklo v režii Andrease Hüttnera. Zakládá se na deníkových zápiscích a regionální historii. Účinkuje 14 dětí a dospělých z naší oblasti trojzemí. Představení je dvoujazyčné (česky a německy).

K obsahu:

Skončila první válka. Byla vyhlášena československá republika. Dva přátelé Vincek & Franz se opět setkávají v nových poměrech.

Z reakce diváků:

"... návštěvníka čeká překvapení. Oproti obvyklým skicovitým divadelním experimentům, které jsou výsledkem pedagogických procesů, které přenášejí více citlivosti než obsahu, vypráví toto představení příběhy, které jsou chápány všemi generacemi po obou stranách hranice. Otevírá se kniha historie... Příběhy o rodinách i přátelství nám umožňují vžít se do dramat společného života a soužití mezi Čechy a Němci v letech po založení České republiky. Představení hravou formou zprostředkovává historii, která utvářela naše území, ale o které už se nemluví. Dvojjazyčnost je tak šikovně inscenována, že rychle zapomenete, že sledujete bilingvální představení. A až na konci premiéry, když rodinní příslušníci oslavují malé i dospělé herce, vám dojde, že jste sledovali amatérskou divadelní produkci..."