Land-art workshopy online

01.06.2021

Ročník 2021 je unikátní. Vzali jsme současnou situaci jako výzvu a rozhodli se přinášet krátké reportáže z tvoření našich českých a německých umělců během jejich tvoření v zaniklé obci Holičky a navíc umožnit všem zájemcům proniknout do "kuchařky" land-artového umělce. Budete mít možnost setkat se s nimi v naší online kavárně a seznámit se s různými styly přírodního umění jako je stone-balancing, práce se dřevem nebo slámou, malování světlem.

KDY: od 1.6. do 4.6. 2021 - každý den od 18 hodin, během dne streamování s reportérkou Tinou a umělcem Ondrou Koudelkou

KDE: v online kavárně na ZOOM -https://us02web.zoom.us/j/81833480950?pwd=c0RoSG1jcnFRMFIxa0pxaTRqcU1FZz09 

Meeting-ID: 818 3348 0950
Kenncode: 619127

CO: níže najdete informace o workshopech.

JAK: česky i německy, tlumočení bude zajištěno. Po přihlášení na konkrétní workshop obdržíte na e-mail odkaz na ZOOM. Přihlášku najdete níže.


Co je land-art?

I. Online workshop - 1.6.2021 od 18.00

 • Co je land-art? - online přednáška s besedou s malířem, spisovatelem a akčním umělcem Janem Mackem z Trutnova o tom, co je přírodní umění, fotografie z celého světa, inspirace pro vaše tvoření.
 • co si připravit na workshop: nemusíte mít nic, budeme si povídat o tom, co všechno může být land-art , uvidíte fotografie z celého světa

Stonebalancing

II. Online workshop - 2.6.2021 od 18.00

 • Stonebalancing - s našim předním balancerem Rudou Waypa Novákem z Trutnova. Stone-balancing je umění spočívající ve vyvažování kamenů v neuvěřitelných polohách bez jakékoliv podpěry. Stone-balancing je také způsob meditace v přírodě. Chcete se dozvědět víc? Připojte se na náš online workshop!
 • co si připravit na workshop: hromadu kamenů - různých velikostí a tvarů, rovné místo na balancování 
 • jak se přihlásit: níže najdete přihlášku, po přihlášení obdržíte na e-mail odkaz na ZOOM místnost
 • jak to bude probíhat: v online místnosti uvidíte Rudu balancovat, vysvětlí základní pravidla, můžete debatovat a ptát se, ukázat, co jste vybalancovali sami

Body painting Kamufláž

III. Online workshop - 3.6. 2021 od 18.00Body painting Kamufláž - akční umění s umělkyněmi Melissou a Katrinou. Malování na tělo inspirované uměním zvířat splynout se svým okolím. Dokážete proměnit svou podobu? Zkuste to s námi a připojte se na workshop. Umělkyně Katrina Munder a Melissa Wagner vás zvou k maskování malováním na tělo! Po seznámení se s technikou malování na tělo se můžete integrovat za pomoci malování na tělo v inspirativní krajině (možná tak, aby ladila s vaší prací Landart) nebo prakticky před fotografií podle vašeho výběru na pozadí.

co si připravit na workshop:

 • místo, které vás inspiruje a kde můžete získat přístup k internetu. Volitelně pěkná část obrazu, kterou chcete použít jako virtuální pozadí, pokud chcete pracovat doma.
 • k malování na tělo (doporučujeme "Eulenspiegel" (k dostání také jako malovací box) nebo tekuté barvy od "Senjo Color")
 • štětce různých velikostí
 • houbičku na make-up pro penetraci nebo umytí
 • sklenici / kelímek na vodou pro vyplachování štětců
 • možná odličovací ubrousky nebo žínky
 • počítač nebo notebook s připojením k internet

jak se přihlásit: níže najdete přihlášku, po přihlášení obdržíte na e-mail odkaz na ZOOM místnost

jak to bude probíhat: lektorky vysvětlí a ukážou základní postup a fígle, můžete tvořit současně s nimi a průběžně se ptát, tlumočení bude zajištěno na zvláštním kanále


Malování světlem

IV. Online workshop - 4.6. 2021 od 18.00

Malování světlem s fotografkou Lenkou Trčkovou. Malba světlem, jinak také luminografie využívá různých světelných zdrojů (svíčky, baterky, světelné tužky, pochodně) a jejich pohybu, který zachycuje na fotoaparát s dlouhou expozicí. I když to zní vědecky, můžete to zvládnout také a vytvořit zajímavé světelné fotky. Chcete vědět jak? připojte se na workshop!

 • co si připravit na workshop: baterku nebo jakákoli svítidla, která doma máte; průhledné barevné eurofolie; fotoaparát nebo mobil s foťákem, který umožňuje nastavit dlouhý čas (dlouhou expozici)
 • jak se přihlásit: níže najdete přihlášku, po přihlášení obdržíte na e-mail odkaz na ZOOM místnost
 • jak to bude probíhat: lektorka vysvětlí a ukáže základní postup a fígle, jak si nastavit  foťák, ve videích a fotografiích ukáže svoji tvorbu, můžete diskutovat a ptát se

Přihláška na online workshopy