Výzva 2020

30.04.2020

FESTIVAL PROMĚNY LETOS NEBUDE, ALE ...

umělecká díla probouzející zaniklou obec Jabloneček a ostatní vesničky rozseté v okolí vzniknout mohou.

S ohledem na stávající situaci jsme byli nuceni zrušit pátý ročník festivalu PROMĚNY. Vzpomínky na zaniklé vsi a jejich proměny v čase však realizovat můžeme. 

Vyzýváme všechny milovníky krajiny pod Ralskem, příznivce Geoparku Ralsko i pravidelné hosty festivalu. Zapojte se, zavzpomínejte, nechte se inspirovat touto výjimečnou krajinou, obdivuhodnou historií datovanou mnohde až do 13. století a přispějte i vy svým dílem. 

Současný stav nám velkoryse nabídl více času na sebe, své blízké ale i čas na vlastní realizace a nápady. Přijměte pozvání do krajiny pro Ralskem, objevte historii krajiny, současnou i tu zapomenutou, poznávejte zvyky, tradice i obyčejný život tehdejších obyvatel. 

Nápomocny vám jistě budou informace z webových stránek Geoparku Ralsko. Inspirovat se můžete galerií děl z minulých ročníků festivalu PROMĚNY, mapy, dobové fotografie a jednotlivé plány vesniček jsou k dispozici www.visitralsko.com.

Příspěvky, nápady a fotografie svých děl (uveďte prosím název díla, iniciály autora a místo, kde se dílo nachází) nám posílejte na adresu festival@geoparkralsko.cz. Vaše díla uveřejníme na webu festivalu a na facebookových stránkách Geoparku Ralsku.

Autoturistika je u nás prakticky nemožná. Dojet autem můžete do Jablonečku (přes Mukařov) a do Svébořic (z Mimoně). Vřele doporučujeme výlety na kole, námi navržené trasy jsou ke stažení www.visitralsko.com/na-kole/. Cyklotrasy postupně zavítají do zaniklých vsí, provedou vás krajinou, objeví staré cesty mezi vesničkami a nabídnou i neopakovatelné výhledy. Z místa, kde stála obec Kracmanov (dnes postupně zarůstající dopadová střelnice), lze zároveň pohlédnout na Bezděz, Ještěd, Ralsko i Hvozd.

Těšíme se na vás, na vaše postřehy a novou galerii Land-artových děl 2020, kterou společně s vámi vytvoříme.

Za tým Geoparku Ralsko Renata Franclová

Kontakt: 724 276 807, renata.franclova@geoparkralsko.cz